ŠD V.

V našem oddělení máme celkem sedm dětí, z toho jsou tři dívky a čtyři chlapci. Během školního roku nás bude provázet celoroční hra „Krtečkova dobrodružství“. V rámci celoroční hry se budeme učit kamarádství, číst pohádky, čekají nás různé aktivity a soutěže. Během roku připomeneme některé svátky       a tradice. Užijeme si vycházek venku v přírodě a sportování na školním hřišti. Využijeme i relaxační místnosti, muzikoterapii, snoezelen a cvičnou kuchyňku.

Září: Krtek se představuje

Začátkem měsíce září se seznámíme s kamarády. Probereme celoroční hru a její  pravidla. Připomeneme si svátek svatého Václava a zasoutěžíme na školní zahradě při „Drakiádě‘‘. Při I. podzimní dílně vyrobíme zvířátka z kaštanů.

Říjen: Krtek zahradníkem

V říjnu si přečteme pohádku „Jak se krtek stal zahradníkem“. Oslavíme  Halloween a v rámci II. podzimní dílny vydlabeme a ozdobíme dýni. S koníky se proběhneme při „Velké pardubické“.

Listopad: Krtek a podzimní počasí

V listopadu budeme při procházce pozorovat změny v přírodě. Uvidíme, zda přijede sv. Martin na bílém koni.  V bramborovém týdnu si něco povíme                      o důležitosti brambor ve stravě. Při podzimní dílně vyrobíme adventní věnce.

Prosinec: Krtek a Vánoce

Na měsíc prosinec se děti velmi těší. Proběhne projektový den „ Od adventu do Vánoc‘‘. Vytvoříme si například hvězdu na stromeček a ozdoby. Při čajování ochutnáme cukroví s poslechem vánočních koled.

Leden: Krtek a sněhové radovánky

Tento měsíc proběhne zimní dílna „Tři králové‘‘. Přečteme si pohádku Krtek

a sněhulák a bude-li sníh, sněhuláka v parku u školy postavíme. Rozhýbeme se hrou Jedna koule, druhá koule.

Únor: Krtek a karneval

V únoru na svátek svatého Valentýna vybarvíme přáníčka pro své nejbližší, které máme rádi. Naučíme se básničku Karneval. Také připravíme masky na karnevalové oslavy. Při pěkném zimním počasí projdeme město.

Březen: Krtek volá jaro

Začneme čtením pohádky „Krteček a první jarní den“. Zahrajeme si pohybovou hru „Vyháníme zimu‘‘. Budeme se těšit na velikonoční dílny, při kterých vyrobíme velikonoční dekoraci. Namalujeme i jarní sluníčko.

Duben: Krtek a čarodějná noc

V dubnu proběhne na škole projektový den „ Den Země‘‘, povíme si, jak se chovat k životnímu prostředí. Při jarních dílničkách vyrobíme věneček. Přečteme pohádku Malá čarodějnice a namalujeme čarodějnické koště.

Květen: Krtek doktorem

V květnu mají svátek maminky a v rámci tvořivé dílny je překvapíme dárkem vyšívané kytičky. Přečteme si báseň „Srdce‘‘ a zahrajeme hru „ Jsme nemocní‘‘. Také proběhne projektový den „ Smysly kolem nás‘‘, kde si pěkně zopakujeme, které smysly vlastně člověk má.

Červen: Krtek volá prázdniny

Posledním měsícem školního roku je právě červen, kdy se všechny děti nemohou dočkat prázdnin. Hned na začátku oslavíme s dětmi jejich svátek. Při letní dílně vytvoříme papírové lodičky a zúčastníme se projektového dne „ Co se děje v trávě“. Přečteme pohádku Vysvědčení a školu zakončíme opékáním párků Na Špici. Nakonec nás čeká zhodnocení celoroční hry.

Celý vnitřní řád ŠD je k dispozici na webových stránkách školy, je vyvěšen ve školní družině a v přízemí školy.